Zapraszamy na kolejny webinar transmitowany z Divante 🙂

Link do transmisji podamy w momencie jej rozpoczęcia  w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1674812765868462/.

Tym razem będzie o:

Machine Learning, Deep Learning – co to jest, przykłady zastosowań i co jest najważniejsze w praktyce

Odwiedzą nas Artur Suchwałko i Tomasz Melcer z firmy http://quantup.pl/.

Umiejętne użycie metod uczenia maszynowego pozwala trafnie przewidzieć zachowanie użytkowników lub zasugerować usprawnienia w różnych procesach biznesowych. Podczas wystąpienia dowiesz się co to jest uczenie maszynowe i na czym polega. Pokażemy, używając praktycznych przykładów z naszego doświadczenia, co jest potrzebne by zacząć i jakie czynniki wpływają na osiągnięcie dobrych wyników.

Więcej o prelegentach:

Artur Suchwałko, Data Scientist, właściciel firmy QuantUp.pl

Artur ma dwudziestoletnie doświadczenie w projektach analitycznych. Pracował dla różnych firm, od start-upów po międzynarodowe korporacje i w różnych rolach, od pracownika, przez konsultanta, po właściciela. Jest doświadczonym programistą oraz menedżerem projektów. Przez kilkanaście lat pracy statystyka w banku zajmował się głównie budową modeli predykcyjnych i tworzeniem oprogramowania do ich budowy. W tym samym czasie został doktorem matematyki i napisał kilkanaście prac naukowych. Od sześciu lat rozwija z sukcesem swoją firmę QuantUp, zajmującą się analizą danych, modelowaniem statystycznym i tworzeniem oprogramowania oraz szkoleniami z tych dziedzin. Przeprowadził przynajmniej kilkadziesiąt projektów i kilka tysięcy godzin komercyjnych szkoleń z głębszej analityki biznesowej. Jest współwłaścicielem, Vice CEO i CSO szwedzkiej firmy bioinformatycznej MedicWave. Od kilkunastu lat wykorzystuje w biznesie darmowe oprogramowanie (głównie R) i promuje jego używanie. Jest fanem R i współautorem wydanej w PWN książki o prognozowaniu w R.
Więcej informacji o Arturze:
• Profil LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/artursuchwalko.

Tomasz Melcer, Data Scientist, QuantUp.pl

Tomasz jest specjalistą w rozwiązywaniu problemów leżących na skraju inżynierii oprogramowania, uczenia maszynowego i administracji systemami informatycznymi. W dziesięcioletnim dorobku pracy komercyjnej ma m.in. implementację algorytmów klasyfikacyjnych do wykrywania biomarkerów raka, rozwój oprogramowania do analizy danych spektometrii masowej, i wysoce skalowalne systemy monitorowania i analizy predykcyjnej sieci komputerowych. Zwolennik otwartego oprogramowania, m.in. czterokrotnie brał udział w programie Google Summer of Code, w tym dwukrotnie jako mentor. Tomasz obecnie pracuje na Politechnice Wrocławskiej, gdzie zajmuje się badaniami nad zastosowaniem metod uczenia maszynowego w diagnostyce chorób oczu. Pracuje z firmą analityczną QuantUp, gdzie prowadzi szkolenia i projekty analityczne dla biznesu.

Zapraszamy!