Wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o nowinkach w badaniach z zakresu interakcji człowiek-komputer (ang. HCI = Human-Computer Interaction), zapraszamy na szósty już webinar z cyklu Future Tech Hour w Divante. Tym razem odwiedzą nas Julia Falkowska i Piotr Chynał z Laboratorium HCI przy Politechnika Wrocławska.

Link do transmisji podamy w wydarzeniu na Facebooku w momencie jej rozpoczęcia.

Zapraszamy do podłączenia się 🙂

O WEBINARZE
Część pierwsza: Piotr Chynał, Krótkie przedstawienie działalności laboratorium HCI na Politechnice Wrocławskiej, najnowsze trendy badawcze w dziedzinie HCI.
Część druga: Piotr Chynał, Jak przekonać klienta, że w projekcie warto zastosować badania użyteczności?
Część trzecia: Julia Falkowska, Metodologia badań projektów graficznych z wykorzystaniem eyetracking.

O PRELEGENTACH
Dr inż. Piotr Chynał – współzałożyciel laboratorium HCI na Politechnice Wrocławskiej. W pracy naukowej zajmuje się dziedziną HCI, a zwłaszcza badaniami użyteczności – posiada 17 publikacji naukowych oraz 1 patent związany z tą dziedziną. Poza pracą badawczą realizował również liczne komercyjne zlecenia i projekty, np. badania użyteczności i dostępności, wdrażanie metodyki UCD w firmach.

Julia Falkowska – ekspert z ponad 10-letnim doświadczeniem w realizacji badań usability oraz marketingowych:

✓ wdrożenie na polski rynek innowacyjnych badań z wykorzystaniem technologii eyetracking

✓ realizacja badań oraz długoletnia współpraca z wiodącymi firmami badawczymi w Polsce (m.in.: SMG KRC, GFK Polonia, TNS)

✓ współpraca z międzynarodowymi firmami z branży telecom, media i FMCG (m. in.: Play, Universal McCann, P&G)

✓ realizacja szkoleń oraz zajęć z zakresu metodyki badań z wykorzystaniem rejestracji eyetracking (min. na Uniwersytecie SWPS)

✓ doktorantka na Politechnice Wrocławskiej, zainteresowania naukowe: Human Computer Interaction

Laboratorium HCI na Politechnice Wrocławskiej

Laboratorium funkcjonuje na Politechnice od 2007 roku. Na początku miało ono nazwę Laboratorium Jakości Oprogramowania, a od roku 2015 Laboratorium Interakcji Człowiek-Komputer. W ramach działalności laboratorium prowadzone są badania dotyczące różnych dziedzin HCI, m.in: badania użyteczności różnych typów interfejsów, badania interakcji człowieka z interfejsami interaktywnymi, oraz związane z wykorzystaniem technologii eye-trackingowych. W laboratorium prowadzone jest również studenckie koło naukowe.