Przed nami kolejny webinar z cyklu Future Tech Hour w Divante. Tym razem w nasze progi zawita Leszek Orzechowski ze Space is More i opowie o kosmicznych możliwościach. Michał Kasprzyk – dziękujemy za skontaktowanie nas z Leszkiem 🙂

Link do transmisji pojawi się w wydarzeniu na Facebooku w momencie jej rozpoczęcia. Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia! 🙂

O WEBINARZE

Oglądałeś Marsjanina, Interstellar lub Elysium? Czy wiesz, że oprócz Matta Damona te filmy miały też całkiem ciekawe (i dość poprawne!) koncepcje kosmicznej architektury? Poza Sci-Fi inżynierowie też pracują nad projektami pierwszych pozaziemskich siedlisk – habitatów. W drugiej połowie lat 20-tych XXI wieku Europa, Rosja i Chiny chcą stworzyć stałe bazy na Księżycu. USA planuje załogową misję na Marsa w drugiej połowie lat 30-tych. Czy to koszmarnie kosztowna fanaberia wielkich mocarstw, czy np. środek do walki z Globalnym Ociepleniem? Posłuchaj webinaru i podyskutuj z kosmicznym architektem.

O PRELEGENCIE

Leszek Orzechowski


Założyciel grupy projektowo-badawczej Space is More skupiającej się na zagadnieniach związanych z eksploracją kosmosu. Wyniki prac grupy nad zagadnieniem załogowej misji oblotu Marsa były prezentowane w centrum badań kosmicznych NASA Ames, na Stanford University, oraz na UC Berkeley.

Najnowszy projekt Leszka Orzechowskiego, nadmuchiwana baza badawcza na czerwonej planecie, był prezentowany na EXPO 2015 w Mediolanie w ramach Tygodnia Technologii Kosmicznych.
Obecnie grupa zajmuje się badaniem możliwości wykorzystania druku 3D do tworzenia taniej architektury, oraz współpracuje z Centrum Badań Kosmicznych PAN nad przyrządem badawczym przeznaczonym na Międzynarodową Stacje Kosmiczną.

Leszek jest również współzałożycielem projektu Space Is More Training, która prowadzi szkolenia biznesowe oparte o tematykę kosmosu. Już niedługo będą się one odbywać w prawdziwej bazie marsjańskiej. (http://spaceismore.training/)