7-8 marca 2015 w siedzibie Divante przeprowadziliśmy bezpłatne warsztaty dla początkujących programistów z Magento. Uczestnicy  mogli stworzyć od podstaw sklep internetowy w oparciu o Magento w modelu hands-on-lab. W szkoleniu wzięło udział kilkanaście osób. Przede wszystkim byli to studenci Politechniki Wrocławskiej oraz osoby zainteresowane tworzeniem aplikacji e-commerce i znające język PHP. Była to kolejna edycja warsztatów, którą prowadzili wysokiej klasy specjaliści Magento z Divante: Marek, Senior Developer oraz Maciek, Maintenance & Development Director Divante.

Warsztaty zostały podzielone na dwa dni. Pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z Backendem w Magento (Architekturą Magento i rozpoczęcie projektu oraz stworzenie pierwszego modułu rozszerzającego), a drugiego z Frontendem (Architekturą Frontend i rozpoczęcie projektu oraz wdrożenie modyfikacji systemu). W trakcie szkolenia uczestnicy wymieniali się wiedzą, zajadając przy tym pyszną pizzę 🙂  Po warsztatach odbyła się wieczorna integracja. Każdy z obecnych zakończył szkolenie z dyplomem uczestnictwa, a najlepszym zaproponowano odbycie płatnego stażu w Divante.

Jeden z naszych prowadzących, Maciek, tak wypowiedział się o przeprowadzonych warsztatach: „Fajnie jest się dzielić wiedzą, szczególnie, gdy widzę wśród obecnych zapał do pracy i chęć do nauki”.

Cieszymy się, że warsztaty się udały i planujemy więcej takich eventów. Informacje o zapisach będą zamieszczona na: edu.divante.pl i na Divante Kariera na Facebooku.