Developers Camp #1 – pierwsze z cyklu spotkań, których ideą jest integrowanie i edukowanie wrocławskiego środowiska IT, startupów i nowych technologii. W spotkaniu, które odbyło się 16 lipca 2014 r. w Pubie Włodkowica 21 we Wrocławiu wzięło udział ponad 90 osób.

W programie odbyło się 5 prezentacji:

_MG_2712

_MG_2713

 

 

 

 

 

 

 

1.Frontend dla backendowców

Im większy zespół, tym ostrzejszy podział na specjalizacje. Wchodzenie na „areas of expertise” innych osób często przynosi więcej problemów niż oczekiwanego pożytku. Lepsze zrozumienie pomiędzy programistami różnych specjalności pozwala na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy, a przede wszystkim – nerwów.

_MG_2602

Tomasz Strąk (Divante) – 2010 – 2011: Codewave S.C., Programista aplikacji internetowych; 2011 – 2013: nKonceptika (agencja SM), Programista/Webdeveloper; od 2013: Divante, Frontend Webdeveloper.

 

2. Wprowadzenie do Sylius

Ekosystem PHP przechodzi rewolucję i Sylius jest jednym z efektów tego procesu. E-Commerce przyjazny dla developera i oparty o najpopularniejszy framework Symfony2. Zbudowany z samodzielnych komponentów przy użyciu metodyki full-stack BDD, jest obiecującą alternatywą dla istniejących rozwiązań.

_MG_2751

Paweł Jędrzejewski (Sylius) – Twórca projektu Sylius.org oraz współwłaściciel Lakion.com.

 

3. Lean UX – zwinne projektowanie

Zwinne metodologie mają zastosowanie nie tylko w programowaniu, ale w całym procesie tworzenia nowego oprogramowania, już na etapie formułowania strategii biznesowej czy projektowania. Nauczymy się, jak formułować Minimum Viable Product, zanim jeszcze powstanie pierwsza linijka kodu oraz dowiemy się, dlaczego testowanie pomysłów przed ich wdrożeniem jest ważne. Wątpliwości rozwiejemy dyskutując o konkretnych przykładach.

_MG_2676

Anna Lankauf (Divante) – Z wykształcenia psycholog marketingu i zarządzania. Po kliku miesiącach przygody ze startupami postanowiła zająć się User Experience. W Divante zgłębia tajniki metody Lean UX i wprowadza ją w życie.

 

4. iBeacon czyli Internet of Things w praktyce

Internet of Things małymi krokami staje się rzeczywistością. Coraz większy wpływ na rozwój tego fenomenu ma technologia iBeacon. W prezentacji przybliżona zostanie koncepcja Internet of Things, omówiona zasada funkcjonowania, możliwości i zastosowania technologii iBeacon.


_MG_2639

Paweł Sołyga (Tooplox) – Founder @ http://www.tooploox.com/.

 

5. Wydajny kod Magento – jakie narzędzia?

Opis podstawowych narzędzi niezbędnych przy tworzeniu wydajnego kodu Magento. Dodatkowo opis zagrożeń wydajnościowych, na które może być narażona aplikacja przy niestosowaniu opisanych narzędzi.

_MG_2832

Marek Borzęcki (Divante) – 2010 – 2012: vm.pl, Junior, a potem Standard PHP Developer; od stycznia 2013: Divante, Standard, a potem Senior PHP Developer.

Po każdej z prezentacji słuchacze mieli okazję zadawać prowadzącym pytania, co zaowocowało ożywioną dyskusją.
Okazja do rozmowy z prelegentami była również w kuluarach w przerwie i po zakończeniu wszystkich prezentacji, w nieformalnej atmosferze przy piwie – na koszt Divante . Uczestnikom raz jeszcze dziękujemy za aktywny udział i tłumne przybycie.

_MG_2713_MG_2521_MG_2504_MG_2506